Nëse i gjeni 4 gaforret e fshehura në foto, ju keni IQ më të lartë se sa mendoni - Gazeta Express
string(79) "nese-i-gjeni-4-gaforret-e-fshehura-ne-foto-ju-keni-iq-me-te-larte-se-sa-mendoni"

Nëse i gjeni 4 gaforret e fshehura në foto, ju keni IQ më të lartë se sa mendoni

Fun

Gazeta Express

11/08/2022 10:53

Kuizet dhe iluzionet optike janë ndër gjërat e preferuara të përdoruesve të internetit. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon një iluzion optik.

Iluzioni optik më poshtë, i cili është bërë viral në rrjetet sociale, është krijuar nga artisti Gergely Dudas, i njohur si Dudolf . Është një lojë truri që ju sfidon të dalloni katër gaforret e fshehura në foto mes një turme gjallesash deti.

Lexo Edhe:

Të gjitha krijesat e paraqitura janë të kuqe dhe kjo e bën misionin tuaj edhe më të vështirë.

Ajo që duhet të bëni është të vëzhgoni imazhin me sa më shumë kujdes që mundeni. Nëse keni gjetur vetëm gjysmën e tyre, është koha të zbuloni se ku fshihen!

Nëse nuk ia dolët, mos u zhgënjeni. Deri në enigmën tjetër, mprehni edhe pak mendjen dhe gjithçka do të jetë një copë tortë./abcnews.al