Nëna i vdiq disa orë para dasmës, vuante nga kanceri! - Gazeta Express

Nëna i vdiq disa orë para dasmës, vuante nga kanceri!

Fun

Gazeta Express

01/12/2019 8:14

Ajo kishte në plan të përjetonte ditën e saj më të mirë të jetës, dasmen e saj. Por, Nell Cordukes nuk iu gëzua fare martesës së saj.

 Nell Cordukes with her new husband Matt on their wedding day - just hours after her mum died of brain cancer

Cordukes pasi i dha premtimin burrit të saj Matt, para familjes dhe miqve sytë e saj u mbushën me lotë pikëllimi dhe gëzimi.

Vetëm disa orë më parë kishte vdekur e ëma e saj Becky Best,56 vjeçare e cila vunate nga kanceri i trurit, 3 muaj pas diagnostifikimit, shkruan The Sun, transmeton Indeksonline.

Dëshira e nënës së saj kishte qenë që vajza e saj të martohej me të dashurin e saj, Matt, me të cilin ajo edhe kurorëzoi martesën.

 Nell with her mum Becky Best, who died just hours before her daughter tied the knot last month

Nell u fejua një muaj para se nëna e saj të vdiste, por fatkeqësisht ajo vdiq në mëngjesin e ditës së dasmës së saj.

 Mum-of-four Becky, with her three other children, always put others first

Kjo ditë për Nell ishte njëkohësisht ditë më pikëlluese dhe e gëzushme, pasi që në të njëjtën ditë i vdiq e ëma dhe po atë ditë edhe u martua me të dashurin e saj, të cilin e ëma e dëshironte që bija e saj ta kishte bashkëshortë.

 Nell with new husband Matt says it was both the saddest and happiest day of her life