Negociatat, Rama pret sot Presidentin e KE, ja axhenda - Gazeta Express
string(52) "negociatat-rama-pret-sot-presidentin-e-ke-ja-axhenda"

Negociatat, Rama pret sot Presidentin e KE, ja axhenda

Shqiperi

Gazeta Express

20/05/2022 9:39

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel do të zhvillojë sot një vizitë zyrtarë në Tiranë.

Mësohet se në orën 10:15 do të zhvillohet Ceremonia në bulevardin pranë Kryeministrisë.

Lexo Edhe:

Në orën 10:30, do të ketë një takim kokë më kokë dhe takim i dy delegacioneve.

Agjenda e plotë:
Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama mirëpret Presidentin e Këshillit Europian Charles Michel në një vizitë zyrtare në Tiranë.

-Në orën 10.15, në bulevardin pranë Kryeministrisë do të zhvillohet Ceremonia e Mirëseardhjes.

-Në orën 10.30, takimi kokë më kokë dhe takimi i dy delegacioneve.

-Në orën 11.15, konferenca për shtyp.