Në vend të picave, shpërndante drogë, kapet në flagrancë në Athinë 38-vjeçari shqiptar - Gazeta Express
string(84) "ne-vend-te-picave-shperndante-droge-kapet-ne-flagrance-ne-athine-38-vjecari-shqiptar"

Shqiperi

Gazeta Express

05/07/2022 18:56

Në vend të picave, shpërndante drogë, kapet në flagrancë në Athinë 38-vjeçari shqiptar

Shqiperi

Gazeta Express

05/07/2022 18:56

Një 38-vjeçar shqiptar ishte “delivery” i preferuar i përdoruesve të drogës në zonën e Kalitheas dhe kishte si bashkëpunëtor një bashkatdhetar 30-vjeçar. Biznesi po shkonte mirë e më mirë për dy shqiptarët pasi kutia e produkteve të kompanisë delivery i siguronte atij “mbrojtje” nga çdo kontroll policor.

Por informacionet që mbërritën pak kohë më parë në Prokurorinë e Narkotikëve flisnin për trafikim të sasive të mëdha dhe kështu “korrieri” shqiptar u vu nën vëzhgim deri në mëngjesin e djeshëm kur u arrestua.

Lexo Edhe:

Sipas policisë, 38-vjeçari, në një ambient ndihmës të shtëpisë së tij, ka poseduar me qëllim shitjen e menjëhershme te të tretët, 10 pako me kokainë dhe 2 pako me kanabis të papërpunuar. Atij gjithashtu iu gjetën 3 pako me kokainë brenda shtëpisë së tij në Kalithea.

38-vjeçari ishte arrestuar edhe më parë për vepra të ngjashme që lidhem me trafikun e narkotikëve.

Në total nga kontrollet janë gjetur dhe sekuestruar:

1936,5 gram kokainë
1880 gram kanabis i papërpunuar
shuma monetare prej 44 334.4 euro
3 peshore elektronike
makinë
motoçikleta
2 celularë
kutia e kompanisë “delivery”.