Në Shqipëri të gjithë të izoluar këtë të dielë, ja si parashikohet moti - Gazeta Express

Në Shqipëri të gjithë të izoluar këtë të dielë, ja si parashikohet moti

Shqiperi

Gazeta Express

29/03/2020 7:08

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare.

Parashikohen mjegull dhe mjegullinë lokale në zonat luginore në orët e mëngjesit. Era do të fryjë nga Verilindja e Veriperëndimi 2-12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare erë me shpejtësi 10-20 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet të jetë forcës 2-3 ballë, me lartësi vale 1.0-1.5 metra.