Në Pyllin e Arinjve në Prishtinë, sot ka festë - Gazeta Express
string(45) "ne-pyllin-e-arinjve-ne-prishtine-sot-ka-feste"

Lajme

Gazeta Express

04/10/2022 8:09

Në Pyllin e Arinjve në Prishtinë, sot ka festë

Lajme

Gazeta Express

04/10/2022 8:09

Dita Botërore e Kafshëve shënohet çdo 4 tetor dhe fokusohet në përmirësimin e mirëqenies së kafshëve në mbarë botën.

Edhe në Prishtinë do të shënohet kjo ditë, organizuar nga Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës së bashku me Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Lexo Edhe:

Organizimi do të mbahet në orën 11, në Pyllin e Arinjve “Prishtina, afër liqenit të Badovcit.