Në Maqedoninë e Veriut për katër orë gjatë mesnatës u arrestuan 62 persona, 60 prej të cilëve fëmijë - Gazeta Express
string(99) "ne-maqedonine-e-veriut-per-kater-ore-gjate-mesnates-u-arrestuan-62-persona-60-prej-te-cileve-femije"

Në Maqedoninë e Veriut për katër orë gjatë mesnatës u arrestuan 62 persona, 60 prej të cilëve fëmijë

Ballina

Gazeta Express

19/03/2023 18:29

Policia e Maqedonisë së Veriut për katër orë ka arritur të arrestojë 62 persona në dy qytetet, ashtu që 60 prej tyre ishin fëmijë

“Në periudhën prej orës 00:00 deri në ora 04:00, gjithë sektorët e punëve të brendshme kanë kryer kontrolle në lidhje me pjesëmarrjen e fëmijëve në objekte hotelerike, si dhe përdorimin dhe shitjen e alkoolit te fëmijët në 267 objekte hotelerike dhe 26 lokacione”, sqaroi Policia.

Lexo Edhe:

Policia ka sqaruar që në një lokal të Tetovës u arrestua një person i cili kishte një qese të mbushur me pluhur të bardhë.

closevolume_off
“Në territorin e SPB Shkup, janë arrestuar 61 persona, 60 prej të cilëve ishin fëmijë që në mesnate ishin kapur në lokalet e natës”, sqaroi Policia, duke theksuar që njëri prej tyre ka kryer sulm ndaj punonjësve të policisë.