Në Kosovë futbollistit i rrezikohet jeta si Eriksenit, gjyqtari është heroi - Gazeta Express

Në Kosovë futbollistit i rrezikohet jeta si Eriksenit, gjyqtari është heroi

Futboll

Gazeta Express

21/07/2021 22:23

Gjyqtari Alban Zejnullahu, si Simon Kjaer, ka shpëtuar jetën e një futbollisti.

Një rast i ngjashëm me atë të futbollistit danez, Christian Erikssen, ndodhi këtë javë në Liga Total.

Fal intervenimit të shpejtë të stafit dhe mbi të gjitha të gjyqtarit, Zejnullahu, u evitua më e keqja.

Reagimi i Zejnullahut ishte i shpejtë dhe efikas duke arritur që futbollistit të Fc 9 Janarit në fushë t’i rikthehej normalitetit, e me pas ai morri tretmanin mjekësor nga personeli i QKUK-Lipjan e tashmë ai është në gjendje të mirë shëndetësore.