Në kërkim pas aksionit të SPAK, Denis Meta arrestohet në Spanjë, Arjan Tuku në Itali - Gazeta Express
string(82) "ne-kerkim-pas-aksionit-te-spak-denis-meta-arrestohet-ne-spanje-arjan-tuku-ne-itali"

Në kërkim pas aksionit të SPAK, Denis Meta arrestohet në Spanjë, Arjan Tuku në Itali

Shqiperi

Gazeta Express

17/05/2024 22:42

Kapet në Spanjë Denis Meta i shpallur në kërkim nga operacioni i fundit i SPAK.

Ndërsa, Arjan Tuku kapet në Itali. Arjan Turku ka qenë i arrestuar ne Itali edhe në 2022.

Lexo Edhe:

Në kuadër të operacionit të SPAK, janë kryer arrestime edhe jashtë vendit pas komunikimeve në kohë reale mes Interpol Tirana dhe autoriteteve italiane dhe spanjolle.

Sipas hetimeve të SPAK rezultojnë të implikuar në episode të ndryshme kriminale.