Në Katalonjë fiton një portugez, Quartararo i 4-ti, Rossi s’arrin ta përfundojë garën - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 23:50

Në Katalonjë fiton një portugez, Quartararo i 4-ti, Rossi s’arrin ta përfundojë garën

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 23:50

Miguel Oliveira fiton duke bindur në Çmimin e Madh të Katalunjës, ndalesa e 7-të sezonale e Botërorit të Moto Gp.

Piloti portugez i KTM e mbylli garën para dy pilotëve të Ducatit, asaj të markës Pramac të drejtuar nga Zarco dhe para Ducatit zyrtar të Jack Miller.

Vetëm vendi i 4-t për liderin e Botërorit Fabio Quartararo që u penalizua me 3 sekonda ndërkohë që Francesco Bragnaia u mjaftua me vendin e 7-të.

Ishte një zhgënjim total Valentino Rossi edhe në këtë garë me Doktorin që u rrëzua dhe nuk arriti ta mbyllte garën.