Në Dragash rikthehen reshjet e borës - Gazeta Express
string(36) "ne-dragash-rikthehen-reshjet-e-bores"

Në Dragash rikthehen reshjet e borës

Gazeta Express

27/03/2023 23:44

Kanë filluar reshjet e borës në fshatrat e komunës së Dragashit, mbrëmjen e së hënës.

Gjatë ditës së mërkurë në këtë komunë pritet të ketë temperatura nën zero.

Lexo Edhe:

Dragashi është prej komunave më malorë të Kosovës derisa bora në shumë raste mbetet deri në qershor.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme në disa komuna ka pasur stuhi të forta të pasura me reshje shiu dhe breshëri. /Telegrafi