Në Barcelonë po shqetësohen për gjendjen e Ansu Fatit - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 11:58

Në Barcelonë po shqetësohen për gjendjen e Ansu Fatit

Futboll

Gazeta Express

04/05/2021 11:58

Barcelona është e shqetësuar për rikuperimin e Ansu Fati nga dëmtimi i tij në gju.

18-vjeçari iu nënshtrua një operacioni në menisk nëntorin e kaluar dhe pritej të ishte jashtë për katër muaj, por pavarësisht se i ishte nënshtruar disa trajtimeve, nuk ka asnjë datë të planifikuar për kthimin e tij.

Barcelona janë të zhgënjyer se sezoni tashmë ka përfunduar për Ansu Fatin, i cili nuk do të jetë pjesë e Spanjës në Kampionatin Evropian këtë verë.

Çdo gjë në lidhje me gjurin e tij po trajtohet me konfidencialitet, pasi është në duart e mjekëve, përcjell Gazeta Express.

Sidoqoftë, disa nga trajnerët e klubit pranojnë se Ansu Fati është prekur nga situata me lëndim.

Sulmuesi i Barcelonës u fut në skenën e futbollit nën drejtimin e Ernesto Valverdes sezonin e kaluar dhe po bënte një ndikim të madh në pjesën e hershme të këtij sezoni nën Ronald Koeman.

Gjashtë muaj pas dëmtimit të tij, Ansu Fati është ende duke u stërvitur larg ekipit dhe po bën punë individuale. Ai ka marrë trajtime të ndryshme pa sukses.

Shpresa fillestare ishte se ai do të ishte në gjendje të paraqitej në pjesën e fundit të sezonit, por shërimi i tij nuk ka përparuar siç pritej.

Para se të lëndohej kundër Real Betis më 7 nëntor, Ansu Fati kishte shënuar gjashtë gola në 14 ndeshje këtë sezon. Ai ka humbur 37 ndeshje që nga kjo datë. /Gazeta Express/