Në Artanë nxirren trupat e pajetë te minatorëve-dërgohen për obduksion - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 1:02

Në Artanë nxirren trupat e pajetë te minatorëve-dërgohen për obduksion

Lajme

Gazeta Express

03/06/2020 1:02

Pas rreth 14 orëve kanë arritur të nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Minierës, Hysen Vrajolli.

“Ekipet kanë arritur rreth orës 00:20 që të nxjerrin trupat e dy minatorëve të vdekur sot në Minierë. Pas përfundimi të aksionit trupat janë dërguar në obduksion”, deklaroi Vrajolli për klankosova.tv