Ndryshimet kushtetuese për listat e hapura e koalicionet, Meta kërkon takim me Bashën - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

15/07/2020 8:57

Ndryshimet kushtetuese për listat e hapura e koalicionet, Meta kërkon takim me Bashën

Shqiperi

Gazeta Express

15/07/2020 8:57

Në një kohë kur maxhoranca dhe opozita e re po e shtyjnë përpara axhendën e ndryshimeve kushtetuese, Presidenti Ilir Meta ka kërkuar një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha.

Mësohet se takimi është kërkuar për në orën 11:00 të kësaj të mërkure, në një kohë kur situata politike duket se do t’i rikthehet sërish konfliktualitetit.