Ndodh edhe kjo, kryebashkiaku meksikan martohet me aligatore - Gazeta Express
string(59) "ndodh-edhe-kjo-kryebashkiaku-meksikan-martohet-me-aligatore"

Fun

Gazeta Express

01/07/2022 20:32

Ndodh edhe kjo, kryebashkiaku meksikan martohet me aligatore

Fun

Gazeta Express

01/07/2022 20:32

Një kryebashkiak meksikan është martuar me një aligator, të veshur me fustan nusërie.

Victor Hugo Sosa, kryebashkiak i San Pedro Huamelula, zhvilloi ceremoninë martesore si pjesë e një rituali të lashtë indigjen, që bëhet për të sjellë mirëqënie për zonën.

Lexo Edhe:

Aligatori konsiderohet si Zot dhe martesa e tij me udhëheqësit e qytezës simbolizon bashkimin e njerëzores me hyjnoren.

Goja e aligatorit ishte mbyllur duke i shtrënguar një litar, në mënyrë që gjatë dasmës mos të kishte kafshime të të ftuarve.