Ndodh “çudia” në Parma, ri-infektohen dy futbollistë me COVID-19 - Gazeta Express

Ndodh “çudia” në Parma, ri-infektohen dy futbollistë me COVID-19

Futboll

Gazeta Express

30/10/2020 22:39

Parma ka lajmëruar se dy lojtarë të saj janë “ri-infektuar” me virus pasi janë testuar pozitiv me koronavirus para ndeshjes kundër Inter

Parma, të cilët janë të izoluar në javët e fundit shkaku i COVID-19, ka lajmëruar më shumë raste më shumë.

“Parma Calcoi 1913 lajmëron se në testet e fundit kanë rezultuar negativ për të gjithë anëtarët e grupit përjashto dy futbollist që janë testuar pozitiv”, thuhet në deklaratën e klubit.

“Ata nuk do të jenë gati poër ndeshjen e nesërme: por të dy sportistët që janë pozitiv, janë ri-infektuar përsëri”.

“Dytë janë asiptomatik dhe sportistët do të mbesin të izoluar dhe do të kontrollohen edhe njëherë pas 48 ore”. /GazetaExpress/