N’ditë të karantinës, Mentor Haziri kujtohet për një superbaladë - Gazeta Express

N’ditë të karantinës, Mentor Haziri kujtohet për një superbaladë

Rozë

Gazeta Express

19/03/2020 20:46

Pop rok këngëtari Mentor Haziri ka lansuar sot në ora 20:00 një superbaladë

Me producentë irlandezë, që kanë bërë këngë për projekte të mëdha për U2 dhe Rolling Stones, kënga “Mara” është lansuar sonte në mbrëmje.

Kënga është një baladë që është shkruar me tekst te Eriona Rushitit, kurse Mara është njëri prej emrave më të vjetër për femra që nga lashtësia ilire.

Kënga është incizuar në Dublin në studiot Ventry Studios, kurse producent është Dave McCune.

Kënga është masterizuar nga Pete Maher që ka bërë masterzimin e shumë këngëve të: U2, Rolling Stones, The Killers, Peaky Blinders, Katy Perry, etj. /GazetaExpress/