Ndeshja historike e Ballkanit në Ligën e Kampionëve, “Xhebrailat” premtojnë diçka unike - Gazeta Express
string(84) "ndeshja-historike-e-ballkanit-ne-ligen-e-kampioneve-xhebrailat-premtojne-dicka-unike"

Sport

Gazeta Express

27/06/2022 23:50

Ndeshja historike e Ballkanit në Ligën e Kampionëve, “Xhebrailat” premtojnë diçka unike

Sport

Gazeta Express

27/06/2022 23:50

Pas shpalljes kampion për herë të parë në histori të klubit, Ballkani do të marrë pjesë edhe në garat evropiane për herë të parë.

“Portokallezinjtë” do të debutojnë në garat e Ligës së Kampionëve në muajin e ardhshëm, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Më 5 korrik, Ballkani do të përballet me Zalgirisin e Lituanisë në raundin e parë kualifikues të kësaj gare.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Tifogrupi nga Suhareka, “Xhebrailat”, kanë njoftuar se kanë nisur përgatitjet për të sjellë diçka unike.

Njoftimi i plotë nga “Xhebrailat” (pa ndërhyrje):

“-8 Ditë nga ndeshja historike!

-Siç e dini të Martën e 5 Korrikut përballemi në kualifikimet për Champions League ku presim ekpin nga Lituania Zalgrisin.

-Xhebrailat janë duke u përgaditur për të sjellur diqka unike si dhe ta përfaqësojmë qytetin e Suharekës në mënyrë dinjitoze.

Andaj ju ftojmë të gjithëve të na bashkangjiteni në një udhëtim masivë drejt Prishtinës.

-Në lidhje me orarin e udhëtim dhe të gjitha gjërat kryesore do njoftoheni me kohë.

TA PËRFAQËSOJMË SUHAREKËN SIÇ NA KA HIJE!”. /Gazeta Express/

-8 Ditë nga ndeshja historike! -Siç e dini të Martën e 5 Korrikut përballemi në kualifikimet për Champions League ku…

Posted by Xhebrailat 1992 on Monday, 27 June 2022