Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova - Gazeta Express
string(78) "ndertimi-i-ures-se-re-ne-kukes-devijohet-trafiku-i-mjeteve-qe-vijne-nga-kosova"

Ndërtimi i urës së re në Kukës, devijohet trafiku i mjeteve që vijnë nga Kosova

Lajme

Gazeta Express

26/02/2024 12:23

Prej mesditës të së shtunës trafiku i mjeteve që udhëtojnë nga Kosova drejt Tiranës, por edhe anasjelltas është devijuar pranë rreth rrotullimit të Gostilit për në unazën e qytetit të Kukësit e për tu lidhur me urën ekzistuese mbi Drinin e Zi.

Devijimi i trafikut u bë për shkak të sigurisë gjatë punimeve që po kryhen për zhvendosjen e urës së re mbi bazamentet përfundimtare, proces që sipas kompanisë koncesionare do të zgjasë rreth dy javë.

Lexo Edhe:

Policia rrugore në bashkëpunim me policinë bashkiake po menaxhon trafikun.

Ndërkohë, punonjësit e kompanisë koncesionare vendosën sinjalistikën e nevojshme dhe blloqe betoni për të ndaluar qarkullimin nga rreth rrotullimi i Gostilit deri tek ura mbi Drin.