Ndërron jetë aktivisti i LDK-së, Selatin Ademi - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

26/01/2020 12:04

Ndërron jetë aktivisti i LDK-së, Selatin Ademi

Lajme

Gazeta Express

26/01/2020 12:04

Aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Selatin Ademi ka ndërruar jetë.

Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi të lëshuar për media nga kjo parti politike.

“Ju njoftojmë se sot, pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë bashkëveprimtari ynë, Selatin Ademi.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot, më 26.01.2020, në orën 14 e 30, në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Kryesia e Degës së Dytë të LDK-së, të gjitha strukturat e saj, shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjes Ademi dhe gjithë miqve të Selit, një aktivistit të devotshëm e të sinqertë të Degës së Dytë të LDK-së”, thuhet në njoftim.