Ndërroi jetë sapo u hodh në pishinë, kush është shqiptari, babai i dy fëmijëve që vdiq tragjikisht në Itali - Gazeta Express

Ndërroi jetë sapo u hodh në pishinë, kush është shqiptari, babai i dy fëmijëve që vdiq tragjikisht në Itali

Shqiperi

Gazeta Express

10/08/2020 22:57

Ai u hodh në pishinën e hotelit dhe vdiq menjëherë më pas, mbase goditi kokën në dysheme.

Tragjedia për 40 vjeçarin shqiptar ndodhi natën midis të shtunës dhe të dielës në Lido Savio, në Ravenna.

Mediat italiane shkruajnë se ai është Edmond Vistaraj, i martuar, baba i dy fëmijëve, banues në Carugate. Hipoteza kryesore për shkakun e vdekjes është një dëmtim i kokës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00 të së shtunës në mbrëmje në pishinën e një hoteli rezidencial.

Sipas informacioneve fillestare, i ndjeri ishte me miqtë që festonin pranë pishinës, kur u hodh në ujë.