Prishtina do të bëhet me sallë të re sporti - Gazeta Express

Gazeta Express

17/01/2020 21:07

Prishtina do të bëhet me sallë të re sporti

Gazeta Express

17/01/2020 21:07

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar përmes llogarisë së tij në Facebook se janë ndarë mjete për ndërtimin e një salle të re sportive në Prishtinë.

Salla do të ketë më shumë se 3 mijë ulëse. Projekti është paraparë që të shërbejë në dobi të sporteve me dorë si basketbolli, hendbolli, volejbolli dhe sportet luftarake.

Lexo Edhe:

Gazeta Express ka tentuar të kontaktoje me të parin e Prishtinës, mirëpo Ahmeti ishte i paqasshëm.