NBA: Lakers fillojnë të këndellen - Gazeta Express
string(32) "nba-lakers-fillojne-te-kendellen"

Basketboll

Gazeta Express

03/01/2022 10:43

NBA: Lakers fillojnë të këndellen

Basketboll

Gazeta Express

03/01/2022 10:43

Fitorja e dytë radhazi në NBA për skuadrën e Lakers, që mundi 108-103 Minnesota.

LeBron James me 26 pikë, Monk me 22 dhe Westbrook me 20 ishin më të mirët në fushë për ekipin kalifornian, në garë për një vend në play off në Perëndim.

Lexo Edhe:

Vijon paraqitja e mirë e Phoenix, që ndan kreun me Golden State. Skuadra e Suns fitoi sot 133-99 në fushën e Charlotte, ndeshje ku u dallua Booker me 24 pikë.

Pas kohës shtesë fiton Boston, që mposhti 116-111 Orlando, sfidë ku diferencën e bëri Brown, me 50 pikë e 11 rebound.

NBA, Rezultatet e sotme

Toronto – New York, 120-105

Boston – Orlando, 116-111

Cleveland – Indiana, 108-104

Sacramento – Miami, 115-113

Charlotte – Phoenix, 99-133

Oklahoma – Dallas, 86-95

Lakers – Minnesota, 108-103