Napoli shokohet nga Spartaku dhe rrezikon kualifikimin - Gazeta Express

Napoli shokohet nga Spartaku dhe rrezikon kualifikimin

Futboll

Gazeta Express

24/11/2021 18:39

Napoli është mposhtur 2-1 nga Spartak Moscow në ndeshjen e 5 të Grupit C.

Rusët kapën në befasi italianët me dopietën e sulmuesit Sobolev i cili realizoi në minutat 3′ dhe 28′, ndërsa goli i vetëm i Elmas në minutën e 64 nuk mjaftoi.

Lexo Edhe:

Kështu, Napoli tani rrezikon shumë kualifikimin sepse mund të zbresë në pozitën e tretë sonte, nëse Legia apo Leicester City e mundin njëra tjetrën.

Napolit do t’i konvenonte që të fitojë Leicester, pasi në fund përballet me anglezët dhe gjithçka është pastaj në duar të njëra tjetrës.

Napoli mban vendin e 2 me 7 pikë, deri në sfidën e nesërme mes Legias dhe Leicesterit. /Gazeta Express/