Myrto Uzuni shënon në humbjen e Granadas ndaj Gironas - Gazeta Express
string(53) "myrto-uzuni-shenon-ne-humbjen-e-granadas-ndaj-gironas"

Sport

Gazeta Express

18/09/2023 23:03

Myrto Uzuni shënon në humbjen e Granadas ndaj Gironas

Sport

Gazeta Express

18/09/2023 23:03

Granada është mposhtur në shtëpi nga Girona, në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Nuevo Los Carmenes” përfundoi me rezultatin 2:4, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Si zakonisht, Myrto Uzuni ishte titullar dhe e luajti tërë takimin.

Sulmuesi shqiptar shënoi golin e parë për skuadrën e tij (63’), që ishte goli i tij i dytë për këtë sezon.

Golin tjetër për vendasit e shënoi Lucas Boye (85’).

Ndërkaq, për fitoren e mysafirëve shënuan Viktor Tsygankov (22’), Savio (31’), David Lopez (34’) dhe Yan Couto (89’).

Granada mbetet në kuotën e tri pikëve dhe ndodhet në pozitën e 18-të.

Ndërkaq, Girona është e treta me 13 pikë. /Gazeta Express/