Muriqi shënon atëherë kur i duhet Mallorcas - Gazeta Express
string(43) "muriqi-shenon-atehere-kur-i-duhet-mallorcas"

Muriqi shënon atëherë kur i duhet Mallorcas

Futboll

Gazeta Express

16/09/2023 20:21

Vedat Muriqi ka shënuar golin e parë në La Liga

Sulmuesi kosovar erdhi të goli i tij i parë në La Liga dhe në këtë ndeshje në minutën e 86-të.

Lexo Edhe:

Kosovari mori një top të mirë nga Dani Rodriguez.

Nëse Mallorca shënon, atëherë do të marrë tre pikë dhe do të ngjitet në tabelë në vendin e 8.

Kujtojmë se Muriqi shënoi edhe dy gola me Kosovën kundër Zvicrës.

Formën e mirë që e pati me Kombëtare ai si duket e ka përcjell edhe tek ekipi i tij në Spanjë. /GazetaExpress/