Muriqi është thjesht i jashtëzakonshëm, e tregon goli i bukur i radhës - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

06/12/2019 19:18

Muriqi është thjesht i jashtëzakonshëm, e tregon goli i bukur i radhës

Sport

Gazeta Express

06/12/2019 19:18

Vedat Muriqi thjesht s’di të ndalet në Turqi

Sulmuesi i Kosovës e ka gjetur edhe golin e dytë në Superligën e Turqisë kundër Genclerbirligi.

Pasi barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 23-të, ai shënoi edhe për 3-1 në minutën e 39’, derisa golin tjetër për Fenerbahçen e ka shënuar Luiz Gustavo, raporton Gazeta Express.

Te goli i dytë, Muriqi tregoi klasin e një super sulmuesi, për mënyren se si e vjedhi topin dhe ia futi atë nën këmbë portierit.