Munishi: 5 tituj është dashtë t'i kem në sirtar, pse FFK-ja nuk po i largon ekipet e mëdha - Gazeta Express
string(87) "munishi-5-tituj-eshte-dashte-ti-kem-ne-sirtar-pse-ffk-ja-nuk-po-i-largon-ekipet-e-medha"

Munishi: 5 tituj është dashtë t’i kem në sirtar, pse FFK-ja nuk po i largon ekipet e mëdha

Sport

Gazeta Express

14/04/2024 22:57

Analisti i përhershëm në emisionin sportiv “Favorit”, Ismet Munishi, foli sonte rreth kurdisjeve në futbollin kosovar.

Rasti i fundit erdhi nga Liga e Parë, konkretisht nga ndeshja mes Ulpianës dhe Vllaznisë së Pozheranit, të cilën Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) e vlerësoi si “të kurdisur” dhe përjashtoi të dy klubet nga Liga e Parë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Munishi vlerësoi se FFK-ja po tregohet “e fortë” me klubet e “vogla”, teksa theksoi se personalisht atij i janë vjedhur pesë tituj.

“Unë është dashtë 5 tituj në sirtar me i pasë. Po e qitni Ulpianën edhe Vllazninë prej ligës e po e rregullojmë ligën?. Pse nuk po i qitni prej ligës ekipet e mëdha. Në Itali është larguar Juventusi e jo Padova”, tha mes tjerash Munishi sonte në “Favorit”.

/Gazeta Express/