Muçi shënon e Rashica asiston, Besiktasi kthehet te fitorja në Turqi - Gazeta Express
string(67) "muci-shenon-e-rashica-asiston-besiktasi-kthehet-te-fitorja-ne-turqi"

Muçi shënon e Rashica asiston, Besiktasi kthehet te fitorja në Turqi

Sport

Gazeta Express

19/04/2024 21:01

Besiktasi është rikthyer te fitorja në Superligën e Turqisë pas pesë ndeshjeve rresht pa fitore, në të cilat kishte regjistruar dy humbje fillimisht e pastaj tri barazime.

Skuadra e drejtuar nga Serdar Topraktepe triumfoi pastër ndaj Ankaragucu, në kuadër të javës së 33-të, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja e zhvilluar në “Tupras Stadium” përfundoi me rezultatin 2:0.

Ernest Muçi (18’) shënoi fillimisht për epërsinë e vendasve, e më pas realizoi edhe Jackson Muleka (67’) me asistim të Milot Rashicës.

Për Muçin, i cili luajti tërë ndeshjen, ishte ky goli i tij i tretë në elitën turke.

Ndërsa, Rashica regjistroi asistimin e pestë – krahas edhe katër golave. Ai luajti për 76 minuta.

Besiktasi pas kësaj fitore ka 51 pikë dhe renditet i katërti në tabelë.

Ankaragucu mbetet me 37 pikë dhe ndodhet në pozitën e 13-të. /Gazeta Express/