MPB: Janë dënuar 396 persona për mosmbajtje të maskës - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

02/08/2020 11:40

MPB: Janë dënuar 396 persona për mosmbajtje të maskës

Ballina

Gazeta Express

02/08/2020 11:40

Në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjatë 24 orëve të kaluara (01/02.08.2020) janë regjistruar 396 shkelje për mos mbajtjen e maskës për mborjtje nga virusi korona, përcjell Gazeta Express.

Ministria e Punëve të Brendshme apelon të gjithë qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria me qëllim mbojtje nga Covid-19.