Motra e Ronaldos i reagon ashpër Van Dijkut: Fito tituj, pastaj mund të flasësh - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

03/12/2019 11:47

Motra e Ronaldos i reagon ashpër Van Dijkut: Fito tituj, pastaj mund të flasësh

Sport

Gazeta Express

03/12/2019 11:47

Motra e Cristiano Ronaldos, Katia Aveiro, i ka reaguar ashpër Virgil Van Dijkut në Instagram, pasi mbrojtësi holandez i Liverpoolit bëri shaka se sulmuesi i Juventusit nuk ishte rival i vërtetë për Topin e Artë 2019.

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit ishte i dyti në radhitjen për Topin e Artë këtë vit, duke bërë kështu që Lionel Messi të thyejë rekord duke e fituar këtë çmim për herën e gjashtë në karrierë, transmeton Gazeta Express.

Van Dijku përfundoi më lart sesa Ronaldo në këtë garë, pasi që portugezi mora vota vetëm mjaftueshëm për të qenë i treti, pas kampionit të La Ligës Messit dhe fituesit të Ligës së Kampionëve Van Dijkut.

Van Dijku e ngacmoi Ronaldon në Paris të hënën, duke thënë se nuk e kishte kuptuar se edhe sulmuesi i Juventusit kishte qenë me të vërtetë në garë për këtë çmim, pasi portugezi nuk shkoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve.

Kjo ishte hera e parë që nga viti 2011 kur Ronaldo s’ka arritur të jetë në top dyshe për Topin e Artë dhe motra e Ronaldos nuk mbeti aspak i kënaqur me shakanë e Van Dijkut, gjë të cilën e bëri të qartë përmes llogarisë së saj në Instagram.

“Tani, i dashur Virgil, Cristiano Ronaldo ka qenë dhe është kthyer me mijëra herë nga atje ku po shkon ti tani”, shkroi Katia në Instagramin e saj.

“E sheh, i dashur Virgil, ai Cristiano Ronaldo është tri-herë kampion i vendit ku ti je duke luajtur për disa vite dhe ende s’ke arritur ta fitosh trofeun”.

“Cristiano Ronaldo madje ishte lojtari më i mirë dhe golashënuesi më i mirë në vendin ku tani ti luan, Virgil. Meqë ra fjala, unë isha edhe më e re në moshë sesa ti”.

“Pastaj, i dashur Virgil, Cristiano Ronaldo shkoi në vende të tjera dhe u bë lojtari më i mrekullueshëm në histori të futbollit”.

“Real Madrid, a do të thotë kjo diçka për ty Virgil? Ndoshta po, sepse, me atë klub, ky Ronaldo të mposhti në finale të Ligës së Kampionëve. Nga këta Topa të Artë, Ronaldo i ka pesë, Virgil”.

“Dhe ai djaloshi Ronaldo dhe bashkëlojtarët e tij ta shkatërruan Holandën në një finale. A ishte e vështirë, Virgil? Neve na vjen keq. Dhe, i dashur Virgil, në njërin ndër sezonet më së paku të suksesshme të karrierës së tij, Cristiano Ronaldo ka fituar më shumë tituj sesa ti. E mrekullueshme, apo jo?”

“Tani Virgil, shko fito tituj që kanë vlerë dhe pastaj ne mund të flasim. Kur ti t’i kesh disa të rëndësishëm, mund të ulesh në një tavolinë me Cristianon. Për mua, ti Cristiano je dhe do të mbetesh lojtari më i mirë në botë”. /Gazeta Express/

View this post on Instagram

Acho que há pessoas a viver completamente frustradas!!! E fora da realidade… A tal humildade! Repórter: "Cristiano Ronaldo não estará cá esta noite. É menos um rival a ter em conta." Van Dijk: " É Cristiano Ronaldo realmente um rival?" Foi esta a resposta do central holandês do Liverpool, quando confrontado sobre a ausência do astro português da gala desta noite. É certo e sabido que Ronaldo não ganhará o prémio desta noite. Apesar de ter vencido importantes títulos colectivos…mas isso é outra conversa e que lá na frente iremos ver onde vai chegar a verdade sobre o futebol !!! Agora, caro Virgil, para onde tu vais, Cristiano Ronaldo já foi e já veio mil vezes . Vê lá bem, meu caro Virgil, que o Cristiano Ronaldo foi tri-campeão no país onde tu já jogas há anos e ainda não conseguiste meter a mão na "lata". O Cristiano Ronaldo até foi o melhor jogador e melhor marcador no país onde jogas Virgil. Por sinal, era até bem mais jovem que tu. Depois, caro Virgil, o Cristiano Ronaldo foi para outras paragens e tornou-se no maior jogador da história de um clubezito. Real Madrid, diz-te algo Virgil? É possível que sim, porque esse clube, com esse tal Cristiano até te derrotaram na final de uma tal de Champions League. Dessas, já o Ronaldo tem 5, Virgil. E esse tal Ronaldo e companheiros, com as quinas ao peito, esmagaram a tua "laranja" numa final. Foi duro, Virgil? Temos pena. E, caro Virgil, numa das épocas menos conseguidas da sua carreira, o Cristiano Ronaldo ainda venceu mais títulos que tu. Impressionante, não é? Agora, Virgil, vai vencer títulos daqueles que realmente contam e depois falamos. Quando tiveres uma mão cheia deles, dos realmente importantes, talvez te possas sentar à mesa com o Cristiano. Ou como se diz na nossa terra, cresce e aparece! E para mim @cristiano és e serás para sempre o melhor jogador do mundo!!! E quem não gosta que ponha na roda do prato !!!?❤️❤️❤️( como se diz na nossa terra ,pequenina para muitos ) mas de onde saiu o melhor de todos os tempos…#assinoembaixoluisfaria #cr7n1 #Eotrabalhocontinua #respostastánahistoriaenomuseu #orgulhodomeurei #Deusnocomando

A post shared by Katia Aveiro (@katiaaveirooficial) on