Moti sot: Shi dhe shkarkime rrufesh - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

07/06/2020 7:36

Moti sot: Shi dhe shkarkime rrufesh

Lajme

Gazeta Express

07/06/2020 7:36

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.