Moti sot, përgatituni edhe për shi - Gazeta Express
string(33) "moti-sot-pergatituni-edhe-per-shi"

Lajme

Gazeta Express

04/10/2022 7:34

Moti sot, përgatituni edhe për shi

Lajme

Gazeta Express

04/10/2022 7:34

Sot pritet të jetë më ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Ndërsa, pasdite ka mundësi për riga lokale shiu, siç njofton Prishtina Weather.

Java e parë e tetorit fillon me mot paksa më të ftohtë, me reshje lokale shiu ditën e hënë.  Në pjesën e dytë intervale më të gjata me diell dhe rritje të temperaturave.

Lexo Edhe:

Ndotësit ajrorë mbeten më të shpërndarë ditëve të para të javës, shkaku i kushteve më të volitshme meteorologjike, me ç’rast indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë kryesisht në vlera të pranueshme dhe të mira.  Aty këtu në disa stacione mund të ketë rritje të koncentrimeve të grimcave të materies në vlerat e çastit, që shtynë indeksin të kaloj në vlera mesatare dhe të dobëta.