Moti sot në Maqedoni - Gazeta Express

Moti sot në Maqedoni

Ballina

Gazeta Express

23/10/2020 10:21

Moti sot do të jetë me diell dhe me mjegull të dobët në mëngjes nëpër fushëgropa të caktuara. Do të fryejë erë e dobët nga drejtim i ndryshueshëm.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri në 26 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri më 23 gradë Celsius.