Moti sot në Maqedoni - Gazeta Express

Moti sot në Maqedoni

Ballina

Gazeta Express

27/09/2020 11:04

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me kushte për shi të dobët lokal. Do të fryejë erë mesatare përkohësisht e përforcuar jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri në 11 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 14 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli. Do të fryejë erë mesatare përkohësisht e përforcuar jugore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në nëntë gradë Celsius, ndërsa temperatura e ditës deri në 22 gradë Celsius.