Moti sot në Kosovë - Gazeta Express
string(20) "moti-sot-ne-kosove-4"

Moti sot në Kosovë

Lajme

Gazeta Express

29/05/2022 7:14

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat vende–vende do të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Lexo Edhe:

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, mesatare dhe lokalisht e fortë!