Mot përvëlues, këto janë temperaturat për sot - Gazeta Express
string(44) "mot-pervelues-keto-jane-temperaturat-per-sot"

Lajme

Gazeta Express

20/06/2024 7:06

Mot përvëlues, këto janë temperaturat për sot

Lajme

Gazeta Express

20/06/2024 7:06

Një ndër ditët më të gjata të vitit është dita e enjte dhe pritet të mbajë mot plotësisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë veror.

Do të ketë koncentrime të larta të pluhurit Saharian në atmosferë dhe në sipërfaqe.

Lexo Edhe:

Temperaturat maskimale parashihen deri në 37 gradë Celsius.

Ditëve të ardhshme po ashtu na pret mot shumë i nxehtë dhe me diell. Temperaturat në Kosovë deri në 38 gradë Celsius, në Shqipëri deri në 42 gradë Celsius, në Maqedoninë Veriore deri në 40 gradë Celsius.