Mot i vranët, këto janë temperaturat sot - Gazeta Express

Gazeta Express

22/11/2020 7:22

Me i fundit

Mot i vranët, këto janë temperaturat sot

Gazeta Express

22/11/2020 7:22

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, raporton Express

IHK bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri në -1 gradë Celsius.

Lexo Edhe:

PRESSING

Maksimalja e ditës parashihet të lëvizë ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Po ashtu, bëhet e ditur se do të frjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s.

“Të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s”, njofton IHK./GazetaExpress/