Mot i mirë, këto janë temperaturat - Gazeta Express

Mot i mirë, këto janë temperaturat

Lajme

Gazeta Express

18/10/2020 7:37

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë së dielës do të mbajë mot kryesisht i ngrohtë, raporton Express

IHMK ka bërë të ditur se moti i së dielës do të jetë i ngjashëm me atë të së shtunës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.