"Mos u merakos ti për këtë punë", shpërthejnë të qeshurat pasi Konjufca i kthehet deputetit të LDK'së - Gazeta Express
string(97) "mos-u-merakos-ti-per-kete-pune-shperthejne-te-qeshurat-pasi-konjufca-i-kthehet-deputetit-te-ldkse"

“Mos u merakos ti për këtë punë”, shpërthejnë të qeshurat pasi Konjufca i kthehet deputetit të LDK’së

Lajme

Gazeta Express

09/02/2023 14:03

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka shkaktuar sërish të qeshura në Kuvendin e Kosovës, pas një reagimi që bëri ndaj deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemajt, raporton Express.

Gjatë një votimi që po bëhej në Kuvend, deputeti Zemaj duket se është ankuar për presion. Më pas reagoi Konjufca, duke i sqaruar se si shkon procesi i votimit dhe i kërkoi të ulet.

Lexo Edhe:

“Z.Zemaj, nuk është ky kurrfarë presioni, këtu kemi me votu tri herë, ndash me ditë. Edhe herën e parë e kryjtëm, tash kalojmë në herën e dytë. Mos u merakos ti për këtë punë. Ulu, në rregull jemi”, tha Konjufca.