Mos konsumoni këto produkte – parandaloni kancerin e gjirit - Gazeta Express
string(57) "mos-konsumoni-keto-produkte-parandaloni-kancerin-e-gjirit"

Mos konsumoni këto produkte – parandaloni kancerin e gjirit

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

13/06/2024 20:50

Çdo muaj është muaj i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje.

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim.

Lexo Edhe:

Për të minimizuar rrezikun e shkaktimit të një sëmundjeje të ngjashme, duhet të filloni të monitoroni dietën tuaj, shkruan TCH.

Këtu janë ushqimet që duhen shmangur për të parandaluar shfaqjen e tumorit në këtë zonë.

Ushqime të konservuara

Krip

Ushqime të skuqura

Mishi i kuq

Sheqeri i bardhë

Alkooli

Produktet e qumështit