Monedha njëeuroshe që kushton mijëra euro - Gazeta Express

Fun

Gazeta Express

18/09/2020 14:33

Monedha njëeuroshe që kushton mijëra euro

Fun

Gazeta Express

18/09/2020 14:33

Një monedhë nga një grumbull i rrallë në vitin 2000 po shitet në ankand për më shumë se 4,000 euro.

Koleksionistët e monedhave po bëjnë oferta për një monedhë unike një-euroshe të quajtur ‘mushkë’ përmes faqes së ankandit The Purple Penny, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net.

Monedhat janë më të dendura se një monedhë e rregullt një-euroshe.

Mushka po ofrohet për 4,250 dollarë dhe është përshkruar nga ankanderi si “më e bukura që kemi parë ndonjëherë”.