Momenti kur pushuesit largohen nga plazhi, pasi zjarret masive i afrohen resorteve në bregdet - Gazeta Express

Gazeta Express

30/07/2021 14:18

Momenti kur pushuesit largohen nga plazhi, pasi zjarret masive i afrohen resorteve në bregdet

Gazeta Express

30/07/2021 14:18

Një qytetar ka publikuar në “Twitter” një video ku shfaqen pushues të alarmuar në bregdetin e Jugut në Turqi, ku shihen pyje të tëra teksa digjen dhe pushues që largohen me shpejtësi nga plazhi.

Zjarri është shumë pranë resorteve e kjo është konfirmuar edhe nga autoritetet lokale.

Lexo Edhe:

Kujtojmë se deri më tani si pasojë e flakëve kanë ndërruar jetë 4 persona.

Zjarrfikëset ndodhen në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa kanë shtuar, se neutralizimi i tyre është mjaft i vështirë, pasi erërat e forta, po i përhapin me shpejtësi zjarret.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.