Momenti kur J Balvin del në skenë me flamurin e Kosovës, flet pak shqip - Gazeta Express
string(70) "momenti-kur-j-balvin-del-ne-skene-me-flamurin-e-kosoves-flet-pak-shqip"

Rozë

Gazeta Express

06/08/2022 13:13

Momenti kur J Balvin del në skenë me flamurin e Kosovës, flet pak shqip

Rozë

Gazeta Express

06/08/2022 13:13

Mbrëmjen e djeshme u mbyll me sukses nata e dytë e “Sunny Hill Festival” dhe padyshim vëmendjen më të madhe e mori këngëtari latin me famë botërore, J Balvin.

Artisti i famshëm nga Kolumbia performoi disa nga këngët e tij më të njohura, duke elektrizuar publikun. Mirëpo, kulmi i mbrëmjes u arrit kur mori në duar në duar flamurin e Kosovës.

Lexo Edhe:

Balvin-emri i vërtetë i të cilit është Jose Alvaro Osorio Balvin në atë moment tha në gjuhën shqipe “Të dua”.

Në një çast teksa perfomonte një nga këngët e tij më të dashura, ai bëri shqiponjën me krenari, pasi pjesë në publikë për ta ndjekur ishte edhe Dua Lipa. Kjo e fundit performoi natën e parë të Festivalit duke u kthyer në kryefjalën e mediave ndërkombëtare.