Mjekët arrijnë t’i vaksinojnë futbollistët e Spanjës para nisjes së "Euro 2020" - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

11/06/2021 10:44

Mjekët arrijnë t’i vaksinojnë futbollistët e Spanjës para nisjes së “Euro 2020”

Sport

Gazeta Express

11/06/2021 10:44

Futbollistët e Spanjës do të vaksinohen para nisjes së Euro 2020.

Sergio Busquets dhe Diego Llorente shkaktuan panik pasi rezultuar pozitiv me COVID-19 pak ditë para nisjes së Kampionatit Evropian.

Ani pse Llorente në tri teste me radhë ka rezultuar negativ, Spanja më s’dëshiron t’i lë asgjë rastësisë.

Edhe pse me shumë vonesë, pasi Euro 2020 nis sonte, Spanja ka vendosur të vaksinojë gjithë skuadrën dhe stafin para Kampionatit Evropian.

Tashmë mjekët kanë arritur në vendin ku po qëndron Kombëtarja e Spanjës për t’i vaksinuar të gjithë futbollistët dhe stafin teknik. /Gazeta Express/