Mirlind Daku zgjedh ta përfaqësojë Shqipërinë - Gazeta Express
string(45) "mirlind-daku-zgjedh-ta-perfaqesoje-shqiperine"

Mirlind Daku zgjedh ta përfaqësojë Shqipërinë

Futboll

Gazeta Express

08/02/2023 18:11

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku shumë shpejt do t’i bashkohet kombëtarës se Shqipërisë.

Kanal10 mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta marrë shumë shpejt.

Lexo Edhe:

25-vjeçari kishte qenë pjesë e grupmoshës U21 të Kosovës, ndërsa debutimin me kombëtaren A të “Dardanëve”, Daku e kishte bërë në nëntor të vitit 2020.

Aktualisht, Daku aktivizohet tek ekipi slloven, Mura.