Miratohet Komisioni Shtetëror për shënimin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK’së, 25 vjetorit të çlirimit dhe 16 vjetorit të Pavarësisë - Gazeta Express
string(130) "miratohet-komisioni-shteteror-per-shenimin-e-26-vjetorit-te-epopese-se-uckse-25-vjetorit-te-clirimit-dhe-16-vjetorit-te-pavaresise"

Miratohet Komisioni Shtetëror për shënimin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK’së, 25 vjetorit të çlirimit dhe 16 vjetorit të Pavarësisë

Lajme

Gazeta Express

27/09/2023 10:48

Kryeministri Kurti ka propozuar të themelohet Këshilli Shtetëror për shënimin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK’së, 25 vjetorit të çlirimit dhe 16 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Ai tha se kryesues do të jetë ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ndërsa anëtarë do të jenë ministrat Donika Gërvalla, Hekuran Murati, Ejup Maqedonci, Albulena Haxhiu, Xhelal Sveçla, Elbert Krasniqi dhe komandanti i FSK’së, Bashkim Jashari.

Lexo Edhe:

“Ftohen të dërgojnë nga një përfaqësues edhe presidenca, kuvendi i Republikës, komuna e Prishtinës, organizatat e dala nga lufta e UÇK’së dhe organizatat e shoqërisë civile”, tha ai.

Ky propozim është miratuar.