Miratohet edhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve, VMRO-ja nuk merr pjesë në seancë - Gazeta Express

Ballina

Gazeta Express

16/02/2020 14:19

Me i fundit

Miratohet edhe Ligji për Këshillin e Prokurorëve, VMRO-ja nuk merr pjesë në seancë

Ballina

Gazeta Express

16/02/2020 14:19

Në mungesë të partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Kuvendi miratoi edhe Ligjin për Këshillin e Prokurorëve, përcjell GazetaExpress.

Pro Ligjit votuan 73 deputetë, asnjë kundër dhe asnjë të përmbajtur. Pas miratimit të këtij Ligji deputetët pritet të votojnë edhe Ligjin për mbrojtje. Megjithatë për këtë Ligj nevojiten 2/3 e votave./GazetaExpress/

Besmir Lika