Ministri Murati e la të kuptohet që as sot s’ka paga për mësimdhënësit - Gazeta Express
string(69) "ministri-murati-e-la-te-kuptohet-qe-as-sot-ska-paga-per-mesimdhenesit"

Ministri Murati e la të kuptohet që as sot s’ka paga për mësimdhënësit

Lajme

Gazeta Express

05/10/2022 12:43

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve është deklaruar sot lidhur me pagat e shtatorit për grevistët.

Ministri Murati ka thënë se sa i përket pagve për grevistët do të zbatojnë ligjin përkatës.

Lexo Edhe:

“Do ta zbatojmë ligjin sa i përket pagave për grevistët”, ka thënë shkurt Murati. /KP