Ministri Çeku e prezanton projektin e Qendrës Nacionale të Xhudos në Pejë - Gazeta Express
string(73) "ministri-ceku-e-prezanton-projektin-e-qendres-nacionale-te-xhudos-ne-peje"

Ministri Çeku e prezanton projektin e Qendrës Nacionale të Xhudos në Pejë

Sporte tjera

Gazeta Express

27/09/2023 15:33

Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku e ka prezantuar sot projektin e qendrës nacionale të xhudos në Pejë, e cila do të shërbejë për ushtrimet e xhudistëve dhe për organizimin e garave ndërkombëtare.

Kjo qendër nacionale ndërkombëtare do t’i presë edhe garat prestigjioze të Lojërave Mesdhetare “Prishtina 2030”, të cilat do t’i organizojë Kosova pas shtatë vjetësh.

Lexo Edhe:

Më poshtë mund ta shihni postimin e ministrit Çeku. /Gazeta Express/